İTÜ Mezunlar Konseyi Logo İTÜ Mezunlar Konseyi Ana Sayfa

İSTANBUL TEKNİK ÜNİVERSİTELİLER BİRLİĞİ DERNEĞİ

Türk Yüksek Mühendisleri Birliği adı ile 1926’ da kurulan derneğimizin adı, 1973 yılında “İTÜ Yüksek Mühendisleri Derneği” , 2006 yılında da “İstanbul Teknik Üniversiteliler Birliği Derneği” olarak değiştirilmiştir. Dernek Aralık 1992’ de amaçları “Çağımızın gelişen teknolojisine ülkemizin hızla ulaşmasına yardımcı olmak, gelecek kuşaklara her yönü ile teknolojik gelişmelere, ekonomik, sosyal ve kültürel alanda çağının çözümlerine ulaştırmak ve İTÜ’ de meslek eğitimini her yönü ile en üstün düzeye çıkartmak” şeklinde özetlenebilecek İTÜ Yüksek Mühendisleri Birliği Vakfı’ nı kurarak tüm taşınmazlarını bu vakfa bağışlamıştır. Derneğin ismindeki değişikliğe paralel olarak Vakfın ismini de 12 Aralık 2007 tarihinde “İstanbul Teknik Üniversiteliler Birliği Vakfı” olarak değiştirilmiştir. Dernek ve Vakıf halen çalışmalarını İTÜ Evi’ nde uyum içinde yürütmekte ve ülkemizin temel değerlerini koruma ana fikri ile İTÜ camiasının birlik, beraberlik ve dayanışmasına hizmet etmeye çalışmaktadır.

Derneğimizin İstanbul ve İzmir’ de şubeleri bulunmaktadır. Dernek ve Vakfın, İstanbul Teknik Üniversitesi ve Mezunları ile daha sıkı işbirliği kurmak, mesleki dayanışmayı ve meslek eğitimini geliştirmek, İTÜ’ de öğrenim görmekte olan başarılı ve fakat maddi olanakları yetersiz olan öğrencileri desteklemek için çalışmalarını yoğunlaştırmış ve 1997 öğretim yılı başında öğrenci destekleme programını yürürlüğe koyarak, 1997-1998 öğretim yılından beri İTÜ öğrencilerine burs vermeye başlamıştır.

İletişim bilgileri aşağıda bulunan İstanbul Teknik Üniversiteliler Birliği Derneği ve İstanbul Teknik Üniversiteliler Birliği Vakfımıza ait her türlü bilgiye www.itubirlik.org.tr web adresinden ulaşılabilir.

Adres:

Büklüm Sok. No:71 Kavaklıdere/Ankara
Tel: (0312) 428 52 63 / 428 53 73/74

İstanbul Şubesi:

Sıraselviler Cad. No:48/6 Beyoğlu/İstanbul
Tel: (0212) 244 30 66

İzmir Şubesi:

Cumhuriyet Bulvarı No:134 Kat:3 Kordon/İzmir
Tel: (0232) 489 40 26

İTÜ MBS
Mezunlar Meydanı
Projelerimiz

Ana Sayfa | Hakkımızda | Mezun Organizasyonları | Tanıtımlar | Komiteler | Faaliyetler | Haberler | İletişim