İTÜ Mezunlar Konseyi Logo İTÜ Mezunlar Konseyi Ana Sayfa

İTÜ Mezunlar Meydanı

İTÜ Mezunlar Meydanında Adınız,
Yurt Yapımında Katkınız Olsun!

Değerli İTÜ Gönüllüleri,

Lisans öğrenimini İTܒde bitirmeyip, İTÜ için çok değerli katkılarda bulunan siz İTÜ Gönüllülerini projemizde görmekten duyduğumuz gururu paylaşmak istiyoruz. İTÜ Mezunlar Meydanına destek veren siz Gönüllüler yapacağınız katkı ile İTÜ içinde sonsuza kadar adınızla yaşamış olacaksınız.

Bildiğiniz gibi İTÜ'lü öğrencilerin en büyük sorunlarının başında, yurt ihtiyacı yer almaktadır. Anadolu'dan aramıza katılan öğrenci kardeşlerimizin sayısı her yıl daha da artmakta ve bu bizleri çok mutlu etmektedir. Ancak takdir edersiniz ki, bu arkadaşlarımız yaşamlarını sürdürecek ve başlarını sokabilecek bir yer bulmakta inanılmaz şekilde zorlanmakta, dünyanın en pahalı şehirlerinden biri olan İstanbul'da insani bir biçimde yaşayacak yer bulamamakta, bunun sonucu olarak da zor şartlarda hayatlarını devam ettirmeye çalışmaktadırlar. Kardeşlerimiz bu şartlarda ders çalışarak mühendis olmak için ciddi uğraş vermektedirler. Projeden elde edilecek gelir, öncelikle bu ihtiyacın karşılanması için kullanılacaktır.

Her Petek Taş'ın bedeli 1.000,- TL olup, arzu eden gönüllülerimiz daha yüksek miktarda bağışta bulunabilirler. Toplanacak tutarla, İTÜ'de okuyan öğrenci kardeşlerimize Yurt yaptırılması hedeflenmektedir.

Projenin Uygulanacağı Yer?

Sayın Rektörümüz Prof. Dr. Muhammed ŞAHİN beyin büyük destekleriyle, Maslak kampüsümüzde Mustafa İnan Kütüphanesi önündeki alanın adı "İTÜ Mezunlar Meydanı" ismini almış olup, Meydanımızın açılışı 24 Aralık 2011 Cumartesi günü yapılmıştır. Kampüste 7 gün 24 saat açık olan Mustafa İnan Kütüphanesinin çevresindeki yeşil alanlar ve yürüme yolları, öğrencilerimizin en fazla zaman geçirdikleri alandır. Bu geniş alanın peyzajı tekrar düzenlenerek, her Teknik Üniversiteli'nin adının ölümsüzleşeceği ve okulumuz varoldukça, mezunlarımız ve öğrenci kardeşlerimizle kucaklaşacağı hale getirilmiştir.

Projeye nasıl katılabilirsiniz ?

• 0.212.328 34 54 (3 hat) no'lu telefonu arayarak,
• Bulunduğunuz siteden "İTÜ Mezunlar Meydanı Kayıt" bölümünü izleyerek,
kayıt işlemlerinizi hızla başlatabilirsiniz.

Mezunlar Derneği Yönetim Kurulunun onayı doğrultusunda, kaydınız yapılacak olup, katkılarınız için yeniden teşekkür ediyoruz.

Saygı ve Sevgilerimizle,

Erol BİLECİK

İTÜ Mezunları Derneği Başkanı

Mezunlar Meydanı'nda yer almak için tıklayınız

İTÜ MBS
Mezunlar Meydanı
Projelerimiz

Ana Sayfa | Hakkımızda | Mezun Organizasyonları | Tanıtımlar | Komiteler | Faaliyetler | Haberler | İletişim